Zaburzenia erekcji to bardzo powszechny i niestety dość poważny problem, który dotyka coraz młodszych mężczyzn. Wiele zależy jednak od tego, jakie są właściwie przyczyny kłopotów z erekcją.
Warto je poznać, jeżeli i my chcemy ich uniknąć. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, w jakich okolicznościach należałoby udać się po pomoc do profesjonalisty.
Nie wszystkie kłopoty można bowiem próbować rozwiązać ma własną rękę. Niekiedy konieczna jest pomoc lekarza.
Spis treści
Jak uniknąć zaburzeń erekcji? 4 rady od urologa
Jak już zaznaczono na wstępie, zaburzenia erekcji są wyjątkowo często spotykanym problemem wśród panów. Ich skutkiem jest między innymi brak satysfakcji z życia seksualnego. Jeżeli chcemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się wspomnianych trudności, musimy przyjrzeć się swojemu stylowi życia.
Wreszcie, każdy mężczyzna powinien pamiętać o tym, jak ważne jest utrzymanie prawidłowej masy swojego ciała. Jeśli nie chcemy mieć problemów z erekcją, powinniśmy również pożegnać się z paleniem papierosów.
1. Mniej alkoholu
Alkohol to jedna z najpowszechniejszych używek. Korzystają z niej zarówno panowie, jak i panie. Nie da się jednak ukryć, że częstszy i poważniejszy problem mają z alkoholem panowie.
Może to bowiem zaburzyć prawidłowe krążenie krwi i utrudnić jej dopływ do prącia.
To zaś skutecznie może utrudnić lub nawet uniemożliwić osiągnięcie wzwodu. Alkohol sprzyja także rozwojowi wielu chorób ogólnoustrojowych. Mowa tu między innymi o cukrzycy typu drugiego czy o nadciśnieniu.
Schorzenia o charakterze przewlekłym w bardzo negatywny sposób wpływają na erekcję i mogą obniżać jakość życia seksualnego mężczyzn. Jeżeli mamy problem z nadużywaniem alkoholu, udajmy się szybko po profesjonalną pomoc.
2. Zacznij się ruszać
Nietrudno zatem zgadnąć, że brak ruchu przyczynia się do problemów związanych z erekcją.
Pogorszeniu ulega krążenie krwi, co przekłada się na poważne trudności z osiągnięciem pełnego wzwodu.
Ponadto, brak ruchu sprzyja otyłości. Ona również w sposób pośredni bądź bezpośredni może prowadzić do zaburzeń erekcji.
Mogą oni doświadczać trudności z wejściem w niektóre pozycje. Towarzyszyć może im również nadmierne napięcie emocjonalne.
3. Zadbaj o prawidłową masę ciała
Nie od dziś wiadomo, że zbyt wysoka masa ciała niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucia. Nie inaczej jest z erekcją. Jeżeli będziemy otyli, ucierpi na tym nasz układ krążenia.
Warto zatem robić wszystko, aby do nadwagi czy otyłości nie dopuścić. Ważne jest zatem kontrolowanie swojej masy ciała w sposób systematyczny.
Powinniśmy także dokonywać pomiaru obwodu brzucha, aby ustrzec się przed otyłością brzuszną.
Godne uwagi są także aktywności wyciszające i uspokajające, takie jak joga czy pilates.
Nie sposób nie wspomnieć o odpowiednio zbilansowanej diecie.
Ona również odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Warto zatroszczyć się o spożywanie przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców dziennie.
Sięgajmy także po bogate w witaminy i składniki mineralne orzechy i pestki.
Unikajmy nade wszystko dań typu fast food, takich jak pizza czy hamburgery.
4. Rzuć palenie
Kolejną używką, która wyjątkowo niekorzystnie wpływa na erekcję są papierosy. W przeciwieństwie do alkoholu, papierosów nie wystarczy ograniczyć.
Tytoń niekorzystnie wpływa na nasze libido, obniżając je.
Ponadto, palenie znacząco zwiększa ryzyko groźnych chorób przewlekłych, które utrudniają osiągnięcie wzwodu.
Mężczyźni, którzy palą mogą również doświadczać zaburzeń hormonalnych oraz naczyniowych. To także wyjątkowo niekorzystnie wpływa na erekcję.
Problemy z erekcją – kiedy iść do lekarza?
Czasami, jeżeli do diety dołączymy aktywność fizyczną i zredukujemy stres, udaje nam się poprawić jakość swojego wzwodu.
Niemniej jednak, w niektórych przypadkach bez pomocy profesjonalisty się nie obejdzie.
Do lekarza należałoby udać się wtedy, gdy kłopoty z erekcją zdarzają się wyjątkowo często i nie łagodnieją pod wpływem zmiany stylu życia.
Nic nie stoi na przeszkodzie również temu, aby udać się od razu do urologa.
Może okazać się, że konieczne będzie przeprowadzenie specjalistycznych badań, aby można było określić naturę naszego problemu.
W niektórych przypadkach, nieodzowna będzie wizyta u seksuologa. Wiele kłopotów związanych z erekcją ma bowiem podłoże psychologiczne. Niekiedy, za kłopoty ze wzwodem odpowiadają jakieś traumy bądź kompleksy.
Czasami winne są zaś kłopoty w związku. Niektórym parom może pomóc na przykład terapia partnerska. Każdy przypadek musi być jednak rozpatrywany indywidualnie.