Fusy jako peeling

peeling

Peeling należy do jednych z podstawowych metod dbania o twarz i ciało, więc zapewne wiesz, na czym ono polega.

peeling enzymatycznyDla tych, którzy nie wiedzą, peeling jest to złuszczanie naskórka, czyli starych, wysuszonych komórek, aby następnie w miejsce tych zostały wyprodukowane całkowicie nowe komórki przez twoją skórę.

Celem ich jest odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień, co w rezultacie daje efekty w postaci bardziej elastyczną i gładszą skórę.

Czym jest jest dokładnie peeling skóry głowy?

peeling mechanicznySkoro peeling zwykły peeling został omówiony to pora przejść to peelingu głowy zwanym również peelingiem trychologicznym.

Peeling do skóry głowy jest nakładany w miejsce naszych włosów, a konkretnie w miejscu między cebulkami.

Jego zastosowanie ma szerszy zakres niż tylko przesuszonej skóry głowy, rozdwojonych końcówek czy podrażnionej. Ale należy zacząć po kolei.

Kiedy stosować peeling głowy?

  • Wtedy gdy występują podrażnienia, zaczerwienienia, a skóra jest wysuszona.
  • Skóra głowy powinna być wręcz odwrotna. Zero podrażnień i zaczerwień,peelingi cukrowe a sucha skóra powinna być odpowiednio nawilżona, ale nie przetłuszczona. W takim wypadku gdzie jest przetłuszczona, również trzeba o nią odpowiednio zadbać.
  • Reaktywna skóra głowy, czyli taka, na której pojawia się łupież, również należy do takich, którą dobrze by było poddać peelingowi.
  • Osłabione włosy, które posiadają rozdwojone końcówki, są przetłuszczone bądź wyschnięte.

Peeling kawowy – co to?

Jest to rodzaj peeling, który można zakupić bądź wykonać samemu w domu. Cechuje ją pobudzenia krążenia oraz samych cebulek, które peeling chemicznysprawiają następnie szybszy wzrost włosów, zmniejsza ryzyko wypadania włosów, a kosmyki stają się mocniejsze i trwalsze.

Należy mieć na uwadze, że taki peeling może zmienić kolor włosów, więc jeśli posiadasz jasne włosy, musisz uważać.

Kawę można wykorzystać nie tylko do głowy, ale i również do twarzy oraz ciała, więc dobrze jest wspomnieć o jej szerokim zastosowaniu, jakie posiada.

Jak przygotować Peeling kawowy na głowę

peelingi mechanicznePeeling taki jest bardzo prosty w zrobieniu i nie wymaga specjalnych przygotowań. W związku z musimy przygotować:

  • trzy łyżki fusów po zaparzeniu kawy
  • 3 łyżki szamponu. Jeśli chcemy osiągnąć lepszy efekt w postaci bardziej wyrazistego zapachu, dobrze jest zakupić bezzapachowy szampon.

Po przygotowaniu wszystkiego mieszamy, i proszę bardzo. Możesz się cieszyć własnoręcznym przygotowanym peelingiem do głowy.

Jak stosować taki peeling?

martwy naskórekZacznijmy jeszcze od jednego faktu, czyli jak często z niego korzystać.

Średnio robi się to raz na tydzień lub dwa tygodnie w zależności jak bardzo nasza skóra jest wyschnięta czy przetłuszczona (im mniej zdrowa, tym częściej, czyli na przykład raz na tydzień), a traktować go tak samo jak peeling do ciała bądź twarzy.

Należy go nałożyć na mokre włosy (zawsze patrz na ulotkę informacyjnąpeelingi enzymatyczne dołączoną do produktu, jeśli został przez ciebie zakupiony, a nie zrobiony).

A następnie wykonać z nałożonym peelingiem masaż głowy (pamiętaj, aby nie robić tego zbyt mocno, może to nie zawsze być pożądane w skutkach).

Wmasowywanie najlepiej wykonywać przez około 3 minuty, po których należy dokładnie opłukać wodę.

Płukanka do włosów z kawy

Jeśli również z kawy zachce ci się zrobić własną płukankę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką zrobić. Są i również na to specjalne przypisy.

Będą potrzebne:

  • Łyżka fusów po kawie.
  • 0,5 L letniej wody.

martwego naskórkaMając przygotowane składniki, do fusów wlewamy pół litra wody, po czym należy wszystko wymieszać.

Kolejno już z przygotowaną płukanką po umyciu włosów, wypłucz głowę, wmasowując płukankę w skórę głowy i włosy.dobrać peeling

Następnie należy odczekać 30 minut, a po nich ponownie wypłukać włosy letnią wodą.

Płukanka może być stosowana po każdym umyciu, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że i jak w przypadku peelingu z kawy, i w tym przypadku po stosowaniu płukanki na włosach o jasnym kolorze mogą pojawić się ciemniejsze odcienie.

Peeling Podsumowanie

peeling kwasami owocowymiPeeling wraz z płukanką dadzą nam duże efekty, kiedy występują u nas problemu ze skórą głowy.

Te produkty kosmetyczne są dodatkowo zdrowe dla organizmu, a ich zastosowanie ma ogromny wpływ na stan naszej skóry.

Możesz się pożegnać z problemami skórnymi, a ona sama podziękuję ci za zadbanie, a włosy twe będą dużo piękniejsze.

Dodaj komentarz