• Home
 • Uroda
 • Paznokcie hybrydowe – na czym polega ta technika?

Paznokcie hybrydowe – na czym polega ta technika?

Paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe czy inaczej Manicure hybrydowy to sposób na trwały i odporny na uszkodzenia manicure. Jest na tyle trwały, że sprawdzi się doskonale pomimo codziennych obowiązków domowych, a nawet przy pracy fizycznej czy rękodziele!

Ile trwa zrobienie paznokci hybrydowych?

lakieru hybrydowegoCzas potrzebny na wykonanie hybrydowego manicure bywa najróżniejszy – w zależności od naszych własnych umiejętności i użytych produktów.

Bardzo wprawiona osoba, posiadająca dobrej jakości produkty, może wykonać manicure hybrydowy nawet w godzinę.

Osobom początkującym, oraz osobom posiadającym lampę o niedostatecznej mocy może to zająć nawet dwie i pół godziny.

Czym się różnią paznokcie hybrydowe od żelowych?

stylizacji paznokciPanuje obiegowa opinia, że hybryda przeznaczona jest dla osób o silnej i zdrowej płytce paznokcia, podczas gdy na żel mogą sobie pozwolić osoby, których paznokcie są w gorszej kondycji. Cóż, nie do końca.

Jeśli Twoje paznokcie są bardzo słabe i łamliwe, może to być sygnał że coś niedobrego dzieje się w Twoim organizmie. Wówczas zamiast trwałego manicure, którego usunięcie może dodatkowo paznokcie osłabić, polecamy raczej pozostać przy klasycznych lakierach, które w razie potrzeby można usunąć zmywaczem bez acetonu.

nakładanie lakieru hybrydowegoNatomiast nawet jeśli twoja płytka paznokcia nie jest idealna, ale odpowiednio mocna, odpowiednio zrobiony trwały manicure może być sposobem na jej zabezpieczenie przed zniszczeniem.

To może się sprawdzić nawet w trudnych warunkach, gdy Twoje dłonie są narażone na częsty kontakt z wodą, kosmetykami lub środkami czystości.

powierzchni paznokciaGłówną i najważniejszą różnicą pomiędzy żelem a hybrydą jest sposób ich nakładania.

Lakiery hybrydowe możesz nakładać dokładnie w taki sam sposób jak lakiery klasyczne, podczas gdy nakładanie żelu wymaga wprawy i specjalnych pędzli.

Podczas gdy nauka nakładania manicure hybrydowego jest – przy zachowaniu środków ostrożności – stosunkowo łatwa, nakładanie żelu jest zajęciem dla osób o większej wprawie i umiejętnościach.

Jaką lampę wybrać?

lakierów hybrydowychNa rynku zasadniczo spotkasz dwa rodzaje lamp. Typowe lampy UV oraz lampy UV/LED. Zwykłe lampy UV kuszą przystępnymi cenami, a częstokroć – kieszonkowym formatem.

Można je bez problemu wsunąć do torebki chcąc zrobić sobie salon piękności z koleżankami.

Jednak takie lampy szybko tracą na swojej pierwotnej jakości – ich lampki przepalają się wydłużając czas potrzebny na utwardzenie lakieru.

tradycyjnego lakieruZanim zakupisz lampę i swoje pierwsze produkty, może ci się wydawać że trzy minuty oczekiwania na utwardzenie to wcale nie jest długo. To tak naprawdę o długo za długo.

Szczególnie gdy zdasz sobie sprawę, że sam czas potrzebny do utwardzenia wszystkich niezbędnych warstw to godzina.

Ale nawet jeśli jesteś z natury oszczędną osobą, i nie szkoda ci poświęcić takiej godziny, nie zdołasz zrobić dobrego hybrydowego manicure pod lampą trzyminutową.

Zwyczajnie baza, kolor lub top w pewnym momencie spłyną na skórki – w trakcie utwardzania, a cienką warstwę bazyprzygoda zakończy się koniecznością ściągania źle utwardzonych warstw.

To niebezpieczne nie tylko dla stanu Twoich nerwów, ale również dla zdrowia Twoich paznokci.

Drugi, polecany rodzaj lamp, to lampy UV LED. Te lampy pozwalają utwardzić poszczególne warstwy produktu nawet w pół minuty.

Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas i nerwy, ale twój manicure wyjdzie równy i poprawnie wykonany.

Jeśli nie masz pewności co do tego, jaką lampę wybrać, możesz zapytać o to profesjonalistów. Sprzedawcy wiodących na rynku firm, takich jak Semilac i NeoNail, oferują najróżniejsze zestawy startowe, jak i same lampy.

 

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Krok po kroku

Czego potrzebujesz, aby zrobić manicure hybrydowy?

Aby poprawnie wykonać tego typu manicure, potrzebujesz niezbędnych produktów profesjonalnych. Część z nich możesz kupić w zwykłej drogerii.

 • Pilnik o grubej gradacji
 • Pilnik o malej gradacji
 • Cążki do skórek
 • Olejek do skórek

Produkty profesjonalne przeznaczone do manicure hybrydowego, które będą Ci potrzebne:

 • lampa uv-led
 • cleaner
 • płatki bezpyłowe do przemywania
 • baza do manicure hybrydowego
 • lakier hybrydowy
 • top

Jeśli nie wiesz, jak dobrać produkty profesjonalne, możesz zakupić gotowy zestaw startowy, składający się z wyszczególnionych produktów. Wielu producentów oferuje takie zestawy do zamówienia online.

 

Wykonanie manicure hybrydowego krok po kroku:

 • Usuń cążkami nadmiar skórek. Jeśli skórki nie są zaniedbane i przerośnięte, możesz je odsunąć.
 • Użyj pilnika o małej gradacji, aby zmatowić płytkę paznokcia. Pamiętaj aby zmatowić ją równomiernie. Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia to gwarancja, że manicure hybrydowy utrzyma się powyżej dwóch tygodni.
 • Przetrzyj dokładnie paznokcie cleanerem, używając płatków bezpyłowych.
 • Nałóż bazę. Baza powinna być gęsta i pokrywać równomiernie paznokieć, aż pod skórki. Uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości produktu. Zalane skórki to typowy błąd nowicjusza, który wpływa nie tylko na estetykę, ale również na trwałość manicure.
 • Po nałożeniu bazy, włóż paznokieć pod lampę UV i odczekaj zalecany przez producenta czas. Po wyjęciu paznokcia spod lampy nie dotykaj nałożonej bazy.
 • Nałóż kolor, dokładnie w ten sam sposób, i utrwal go pod lampą UV.
 • Nałóż top. Uważaj by nie zalać skórek. Utrwal top pod lampą UV.
 • Nie musisz utrwalać każdego paznokcia z osobna. Możesz najpierw nałożyć produkt na kciuki, a po utrwaleniu pod lampą, kolejno na pozostałe palce najpierw jednej, a później drugiej dłoni.
 • Po utrwaleniu topu przemyj paznokcie cleanerem i użyj oliwki do skórek.

 

Jak zdjąć hybrydę z paznokci i czym zmyć paznokcie hybrydowe w domu?

trwałość lakieruProfesjonalnym sposobem na usunięcie hybrydy jest użycie specjalnej frezarki do paznokci.

Takie frezarki można zakupić w sklepach topowych firm zajmujących się produktami do hybrydowego manicure.

Jednak pamiętaj, że nie jest to sposób polecany dla niedoświadczonej osoby. Jeśli jesteś osobą początkującą, wstrzymaj się z użyciem frezarki.

Nieodpowiednio użyte narzędzie może zniszczyć płytkę Twojego paznokcia na bardzo długo. Ten sposób pozostawmy profesjonalistom.

lakierem hybrydowymSposób drugi – najbezpieczniejszy – by usunąć hybrydę z paznokci, to pilnik.

Najróżniejszej gradacji pilniki i bloki polerskie przeznaczone do usuwania hybrydy możesz kupić w sklepach wiodących firm, również online.

Ściąganie hybrydy pilnikiem nie jest skomplikowane. Gdy ściągasz hybrydę po raz pierwszy, uczucie lekkiego niepokoju jest zupełnie naturalne.

Jeśli zastosujesz się do poniższych rad, z pewnością okaże się to zupełnie łatwe.

 • Do ściągania hybrydy użyj pilnika gruboziarnistego. Nie musi to być drogi pilnik. Możesz go kupić w zwykłej drogerii.
 • Zacznij od środka, od zmatowienia warstwy topu, i delikatnie piłuj do brzegów. Nie staraj się przyspieszyć tego procesu i zedrzeć hybrydy.
 • Gdy zetrzesz już warstwę koloru, a na paznokciu zostanie cienka warstwa bazy, możesz ją pozostawić, by nie musieć nakładać od nowa. Jeśli chcesz, przed zdjęciem warstwy koloru, możesz użyć profesjonalny remover do hybryd, dostępny w sklepach topowych firm. Ułatwi on usuwanie hybrydy z paznokci.
 • Jeśli nie masz pewności, czy na paznokciu nie doszło do zmian (w przypadku gdy zachodzi ryzyko że pomiędzy paznokieć a źle położoną hybrydę dostała się woda lub powietrze) bezpiecznie będzie usunąć warstwę bazy. Rób to delikatnie, by nie uszkodzić płytki paznokcia.
 • Po usunięciu warstw topu, koloru i bazy, wypoleruj paznokieć pilniczkiem o małej gradacji. Zdrowa płytka paznokcia ma wiele warstw, i wcale nie jest tak łatwo ją uszkodzić.
 • Jeśli nie chcesz nakładać kolejnego manicure, i wolisz dać swoim paznokciom odpocząć, możesz nałożyć na paznokcie odżywkę i użyć olejek do skórek.

manicure hybrydowy

Dodaj komentarz