• Home
  • Świat
  • Handel kryptowalutami od podstaw: Jak i gdzie kupić Bitcoin?

Handel kryptowalutami od podstaw: Jak i gdzie kupić Bitcoin?

bitcoin

Bitcoin –  kryptowaluty stały się obecnie niezwykle popularne. Związane jest to przede wszystkim z ogromnymi możliwościami inwestycyjnymi, które z kolei przekładają się na pokaźne zarobki.

kurs bitcoinaMożna powiedzieć, że jedni kryptowaluty kochają, zaś inni je wręcz nienawidzą, co może jedynie wynikać z braku odpowiedniej wiedzy odnośnie zarabiania na wirtualnej walucie, a także z barku świadomości potencjału, jaki w nich drzemie. Tak więc jak i gdzie kupić Bitcoina?

Czym są kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty wielu śmiałkom zapewniło już pokaźne zyski, a co najważniejsze odbyło się to beż pokaźnego kapitału początkowego.

waluty wirtualneNiemniej jednak innym zaś te wirtualne waluty przyniosły dość pokaźne straty.

Niektórzy z kolei tę walutę uważają za pieniądze przyszłości i swoiste uosobienie wolności.

O tym, czy są kryptowaluty świadczy już sama ich nazwa.

Wirtualny pieniądz, który nie posiada formy fizycznej, jednak posiada określoną wartość. Co to oznacza w praktyce?

Otóż dokonywanie płatności wirtualnymi walutami odbywa się na takich samych zasadach jak tradycyjne transakcje.

polski portal bitcoinTak więc można zapłacić nimi zarówno za towar jak i za usługę, dokładnie tak samo jako dokonujemy płatności w złotówkach, euro czy dolarach.

Co wyróżnia wirtualną walutę to sam fakt, że każda transakcja odbywa się bez udziału pośredników.

Tak więc jeśli znajomy poda adres portfela danej kryptowaluty, to w niezwykle łatwy sposób, bez udziału banku można przelać mu dowolną liczbę jej jednostek.

Jakie istnieją rodzaje kryptowalut?

pomocą bitcoinKryptowaluty są stale rodzajem aktywów, które kryje w sobie wiele tajemnic. Oczywiście występuje wiele rodzajów wirtualnych walut, jednak większość użytkowników zna jedynie Bitcoina.

Jest to jedna z najstarszych kryptowalut, która została stworzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto lub grupę osób, która kryje się pod tym imieniem i nazwiskiem, gdyż faktyczny twórca Bitcoina nigdy się jednak nie ujawnił.

Niemniej jednak istnieją również inne rodzaje wirtualnych walut, na które warto zwrócić uwagę. Należą do nich:

  • Litecoin- to waluta opierająca swoje działanie na zasadzie peer-to-peer. Waluta ta została początkowa stworzona jako produkt uboczny Bitcoina. Litecoin był wykorzystywany w przypadku obsługi transakcji na mniejsze kwoty w obrębie sieci Bitcoina. Niemniej jednak obecnie Litecoin zdołał wyodrębnić się jako samodzielna waluta.pseudonimem satoshi nakamoto
  • Ethereum- jest to stosunkowo nowa kryptowaluta, która weszła do obiegu w 2015 roku. Szybko weszła ona jednak do czołówki walut cyfrowych, a co ciekawe notowania tej waluty stale rosną. Etherum działa podobnie do Bitcoina i daje możliwości zakupu i sprzedaży wirtualnych tokenów o określonej wartości.
  • Bitcoin cash– to rozwiązanie, które powstało w oparciu o sieć Bitcoina, w wyniku rozwidlenia się bloków łańcucha. Bitcoin cash powstał w 2017 roku, w wyniku zjawiska hard fork. Polega ono na tym, że górnicy z sieci kryptowalut wykopią jednocześnie dwa bloki i próbują je umieścić w podobnym czasie w łańcuchu.

Dlaczego warto inwestować w waluty kryptograficzne?

walutami wirtualnymiWiele osób zastanawia się, czy warto rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w wirtualne waluty. Okazuje się, że duża zmienność cenowa Bitcoina, sprawia, że na rynku stale przybywa inwestorów.

Kryptowaluta na początku powstała po to, by zastąpić tradycyjną walutę, jednak większość osób traktuje ją jako swoistą możliwość zarobku.

Dowodzi to temu, że inwestowanie w wirtualną walutę stało się niezwykle opłacalne. Wynika to chociażby z faktu, że kryptowaluty nie są scentralizowane, a także nie są kontrolowane przez banki, a także przez żadne instytucje rządowe.

Osoby zajmujące się inwestycją w wirtualną walutę kupują je w momencie najkorzystniejszego kursu, a następnie sprzedają je, kiedy wartość waluty szybuje w górę.

cyfrowe monetyDzięki wspomnianej już zmienności cenowej, Bitcoin podobnie jak inne kryptowaluty dają możliwość spektakularnego zarobku w dość krótkim czasie.

Warto również dodać, że opłacalność inwestycji wiąże się również z tym, że wartość Bitcoina nie jest uzależniona od czynników ekonomiczno-gospodarczych.

Gdzie można kupić kryptowaluty?

Jeśli zdecydowaliście się na rozpoczęcie inwestycji w wirtualne waluty, to z pewnością zastanawiacie się, gdzie można je zakupić.

sieci peer to peerOtóż przede wszystkim należy zwrócić uwagę na giełdę kryptowalut. Obecnie istnieją setki tego typu miejsc, które w łatwy sposób sprawiają, że można stać się posiadaczem Bitcoina lub każdej, innej kryptowaluty.

Warto jednak wybierać giełdy renomowane, zlokalizowane w danym kraju, czyli w tym wypadku w Polsce.

Do niedawna równie dużą popularnością cieszyły się kantory kryptowalut.

Niemniej jednak wymagały one rejestracji klienta, a zakup Bitcoina w nich był niezwykle trudny ze względu na wytyczne regulatorów, które wymagały podania swoich danych osobowych przed zakupem.

Zakup kryptowalut jest również możliwy za pośrednictwem brokerów.

Jak inwestować w Bitcoina i inne waluty Crypto?

jeden bitcoinBy rozpocząć inwestowanie w Bitcoina i inne waluty Crypto warto w pierwszej kolejności dobrze zrozumieć specyfikę rynku.

Kryptowaluty występują w ograniczonej ilości, a ich rynek jest mocno zróżnicowany, a także charakteryzuje się ogromnymi wahaniami cenowymi.

Niemniej jednak dla każdego, kto dostrzega potencjał drzemiący w kryptowalutach, inwestycja w nie może stać się prawdziwie dochodowym zajęciem.

środek płatniczyMożna inwestować w nie zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej. Co więcej do inwestycji można wykorzystać zarówno brokerów jak i giełdę kryptowalut.

W przypadku brokerów inwestor musi spekulować i przewidywać kursy wirtualnych monet, a handlowiec wystawia krótkoterminowe kontrakty lub CFD. Fizycznie jednak inwestor nie staje się właścicielem waluty Crypto.

satoshi nakamotoTak więc inwestor handluje z brokerem, który pośredniczy pomiędzy nim, a rynkiem, a do cen doliczana jest również prowizja.

W przypadku inwestycji na giełdzie kryptowalut, inwestorzy handlują tylko i wyłącznie pomiędzy sobą, a ceny danej waluty nie podlegają prowizjom.

Głównym zamysłem jest oczywiście nabycie wirtualnej waluty po jak najkorzystniejszym kursie, by zarobić na różnicy ceny sprzedaży oraz kupna.

Jak kupić kryptowaluty?

branży itSkoro wiadomo już gdzie kupić kryptowaluty, to warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak to można zrobić. Otóż dla początkujących najlepsza wydaje się inwestycja na giełdzie kryptowalut.

Oczywiście w pierwszej kolejności należy się na niej zarejestrować, do czego niezbędny będzie adres e-mail. Po chwili inwestor otrzymuje link do aktywacji swojego konta, a także musi wypełnić swoisty formularz rejestracyjny.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja konta na giełdzie kryptowalut poprzez zeskanowanie dokumentu tożsamości. Od tego momentu inwestor posiada już konto na giełdzie kryptowalut, które musi zasilić środkami przeznaczonymi na zakup wirtualnej waluty.

Konta można zasilać różnymi walutami tradycyjnymi za pomocą przelewów bankowych. Wówczas pozostało jedynie obserwowanie kursu kryptowaluty, a także zakupienie jej w momencie, kiedy będzie on najniższy.

Warto jednak pamiętać, żeby dokładnie przemyśleć ilość wpłacanych środków, gdyż w przypadku kiedy wartość Bitcoina czy innej waluty crypto spadnie do zera, wówczas inwestor je straci.

 

Dodaj komentarz