Condo Hotel

Condo Hotel

Jak działa condo hotel?

Condo hotel to innymi słowami apartamentowiec. To w tym budynku właśnie część lokali jest wynajmowana turystom głównie na krótszy okres czasu. W tym samym okresie reszta lokalów stanowią samodzielnych lokali mieszkalnychznajdujących się w apartamentowcu stanowią lokale mieszkalne reszty właścicieli.

Każdy z lokali, niezależnie od celu przeznaczenia, wyposażony jest w aneks kuchenny, własną łazienkę, oraz miejsce do funkcjonowania w dzień.

Pamiętać należy o tym, że w condo hotetach spotykane są takie strefy rekreacyjne jak baseny, restauracje, siłownie, oraz inne przyjemności hotelowe, także te dla dzieci.

Sukces condo hotelu z roku na rok jest coraz większy zarówno pod kątem wypoczynkowym, jak i mieszkalnym.

Na samym początku działalności tego typu apartamentowców, spotkać je można było głównie tylko w dużych miastach. Na dziś dzień, spotkać je można w różnych częściach Polski, również w miejscach turystycznych.

Co to jest system condo?

bezpieczeństwo inwestycjiDobrze jest wiedzieć z czego wywodzi się słowo condo.

Otóż conto to skrót od condominium, a te słowo dzieli się na con co oznacza współ, oraz dominum, które oznacza panowanie.

Całość powyższych słów świetnie wpisuje się w charakter systemu najmu mieszkań.

Z praktycznego punktu widzenia, condo hotele są nieruchomościami, gdzie właścicielami mieszkań są także właściciele innych części wspólnych takich jak windy, siłownie, restauracje, oraz inne rekreacyjne części całości inwestycji.

Działanie condo hoteli, często opiera się na udostępnieniu lokali do użytku prywatnego, oraz na najem głównie na najwyższych piętrach bardzo wysokich bloków mieszkalnych, lub w zupełnie nowych apartamentowcach, z uwzględnieniem stref hotelowych.apartamenty hotelowe

Dobrze jest wiedzieć, że przez współwłasność określa się nie tylko własność lokali, ale przede wszystkim całości obiektów, które na co dzień będą używane przez właścicieli mieszkalnych lokali, ale także turystów nocujących przez krótki okres czasu w wyżej wymienionym obiekcie.

Biznesowy model oparty na działalności condo hotelu jest coraz bardziej popularny w dzisiejszych czasach.

Czy warto inwestować w condo hotel?

zakupie apartamentu inwestycyjnegoOdpowiedź jest jednoznaczna. Mianowicie- Tak. Co rok do użytku oddawanych jest coraz to większa ilość inwestycji działających na zasadzie condo hoteli.

Jak zostało wyżej napisane, parę lat wstecz model condo hotelu znany był tylko w dużych miejscowościach takich jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław.

Na dziś dzień spotkać je można we wszystkich kurortach turystycznych, takich jak Kołobrzeg, Międzyzdroje, czy Sopot.

Wielu inwestorów docenia sposób wypłacania stałych zysków w wysokości nawet 8%, a także efekt innowacyjności, oraz nowości na rynku.

Dzięki condo hotelom, inwestorzy mogą negocjować atrakcyjne warunku. Za udzielanie dobrej stopy zwrotu odpowiedzialny jest zarząd hotelu.

Co to jest apartament condo?

wynajem apartamentuNależy pamiętać, że zakupione przez inwestorów lokale, albo też apartamenty zostają po remontach oddane w ręce firmy, która zarządza danym obiektem.

Pracownicy tego obiektu, co dzień odpowiadają za bieżące funkcjonowanie obiektu. Mowa tutaj o przyjmowaniu gości, wymeldowywaniu ich.

Dodatkowo lokale są przez nich sprzątane, oraz rezerwowane za ich pomocą. Inwestor odpowiada jedynie za zlecenie czynności danej firmie, w zamian za wypłacane regularnie wynagrodzenie na poziomie od 5 do 7% w skali roku.

Jest tutaj główna zaleta, o której od razu należy wspomnieć, a mianowicie jest to zapewniony stały zysk, niezależnie od popytu na noclegi w danym obiekcie. Inwestor korzystając z tego modelu nie musi się martwić obłożeniem swojego lokalu, oraz czynnościami związanymi z bieżącą obsługą gości.

pokoje hoteloweMa zagwarantowany stały zysk, oraz stałą stopę zwrotu niezależnie od obłożenia, oraz nie przewidywalnych sytuacji na rynku turystycznym. Dla osoby, która ma zbyt mało czasu na obsługę tego typu czynności, jest to wspaniałe rozwiązanie.

Ponadto ciężko jest zarządzań swoim lokalem znajdującym się na przykład w Zakopanem, kiedy właściciel mieszka na co dzień w Szczecinie.

W tym wypadku łatwiej zlecić kompleksowo zajmowanie się mieszkaniem, a w zamian zgodzić się na stałe dochody w skali roku. Ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój tego typu apartamentów jest inflacja.

condo inwestycjeW dobie rosnącej inflacji, oraz rosnących cen nieruchomości zakup lokalu w condo hotelu stanowi atrakcyjną ofertę. Ponadto turyści częściej wybierają lokale świeżo po remoncie, oraz nowsze.

W przypadku condo hotelu ceny za wynajem lokalu są też mocno konkurencyjne w związku z tym, jest to bardzo dobra oferta zarówno dla właściciela, jak i dla gościa. Jest to wygodna, oraz bardzo komfortowa propozycja inwestowania swoich środków finansowych, a także bezpieczna forma lokowania oszczędności.

Sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku nieruchomości, ale nie do końca mają głowę do zarządzania lokalem, oraz czynnościami bieżącymi.

W ten sposób inwestując, przyszli właściciele nie tracą oszczędności na skutek inflacji, oraz czują się spokojnie z uwagi na  stały dochód z wynajmu, niezależnie od czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz