Czasami trudno wytłumaczyć, dlaczego zakochujemy się w konkretnej osobie, co nas w niej tak naprawdę pociąga. Ale jeśli spotykasz się z sapioseksualną osobą, możesz być pewien, że ta osoba zdecydowanie nie wybrała Cię ze względu na Twój wygląd.
Spis treści
Czym jest sapioseksualizm?
Słowo to pochodzi z łac. homo sapiens, czyli człowiek rozsądny. Nowy termin zaczął zdobywać popularność i został również dodany do znanej na całym świecie aplikacji Tinder. Teraz termin ten jest nawet zawarty w Oxford English Dictionary.
Pobudza umysł człowieka, sposób myślenia i wyrażania swojego rozumowania, a dyskusję filozoficzną nazywa się najlepszym preludium do miłości.
Z reguły sami sapioseksualiści mają wysoki poziom IQ, dzięki czemu widzą i doceniają erudycję i elokwencję innych ludzi.
Takie osoby mają szeroki światopogląd, potrafią swobodnie posługiwać się metaforami, a na głupie pytania często odpowiada się z ironią i sarkazmem.
Popularność sapioseksualizmu
Tłumaczy się to tym, że nie ma sensu przydzielać w osobnej orientacji pragnienia wysokiej inteligencji partnera, ponieważ nie alokujemy na przykład pragnienia wysokiego dobrobytu finansowego.
Ponadto każdy z nas inaczej ocenia poziom inteligencji. Ale dlaczego popularność sapioseksualności wciąż rośnie?
Zdaniem ekspertów wynika to z szybkiego rozwoju technologii i szczególnego entuzjazmu, jakim obdarzają nas dzisiaj naukowcy i wynalazcy.
Sapioseksualizm – cechy charakterystyczne
W oparciu o główne cechy definiujące, istnieje kilka znaków, dzięki którym można rozpoznać sapioseksualnego w społeczeństwie.
- Osoba jest zainteresowana rozmowami na poważne tematy z inteligentnymi, wykształconymi ludźmi. Są wszechstronnymi osobowościami, potrafią wesprzeć każdą rozmowę, interesują się literaturą, sztuką, polityką i nauką. Mają własne zdanie i własny punkt widzenia, którego nie boją się wyrażać.
- Sapioseksualny stale się rozwija i poszerza swoje horyzonty. Ciągle się uczy i zdobywa nową wiedzę. Taka osoba wolałaby spędzić czas z ciekawą książką niż oglądać telewizję na kanapie.
- Piśmienność, elokwencja i bogate słownictwo. Ci ludzie jasno i jasno wyrażają swoje myśli i boleśnie reagują na błędy gramatyczne innych ludzi, zwracając uwagę na przejęzyczenia i ubogie słownictwo.
- Osoby sapioseksualne czerpią wielką przyjemność z dyskusji, a nawet kłótni. Dla nich najważniejsze nie jest zwycięstwo, ale prawda. Mogą przyznać się do własnych błędów, jeśli wróg udowodni ich niekonsekwencję w omawianej kwestii.
Czego sapioseksualiści oczekują od drugiej osoby?
Dlatego angażuj się w samokształcenie, czytaj książki, odwiedzaj muzea, komunikuj się z inteligentnymi ludźmi, analizuj i rozwijaj erudycję.
Rozwijaj mowę i dykcję, powiększaj zasób słownictwa, bo zła konstrukcja zdania lub zły akcent w słowie wzbudzą w sapioseksucie obrzydzenie.
Popularność sapioseksualności gwałtownie rośnie.
Być może po kilku latach lub dekadach wygląd przestanie odgrywać nadrzędną rolę w wyborze partnera seksualnego. Głównym kryterium wyboru partnera życiowego będzie wybitny umysł, umiejętność czytania i pisania oraz wykształcenie.
Czy jesteś sapioseksualna/y?
Aby zrozumieć, czy należysz do sapioseksualistów, proponujemy odpowiedzieć dosłownie na trzy pytania. Jeśli odpowiesz im tak bez wahania, możesz spokojnie uważać się za tę grupę ludzi.
- „Odczuwam pociąg seksualny dopiero po tym, jak dana osoba pokazuje swój umysł. Podkreślam nie tylko współczucie, ale podniecenie seksualne i pociąg.
- „Głupi ludzie sprawiają, że czuję się zirytowany, a nawet zniesmaczony”.
- „Mam bzika na punkcie subtelnych gier umysłowych i ostrych rozmów”.