Kadzidełka zapachowe

Kadzidełka zapachowe

Kadzidła naturalne – poznaj zalety

Zwyczaj palenia kadzideł ma długą historię. Wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych składników i wykorzystywane w ofiarach. Praktyka ta rozwijała się, dopóki nie przeniknęła do kościołów chrześcijańskich, gdzie palenie ołtarza podczas nabożeństw stało się powszechne.

kadzidła zapachowePłonące kadzidło było również znane w wielu starożytnych kulturach Egiptu, Tybetu, Chin, Babilonu, Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza cywilizacji azjatyckich. Kultury wschodnie wykształciły najróżniejsze i najróżniejsze metody palenia kadzidła.

Jedną z najpopularniejszych obecnie form jest: naturalne kadzidło w postaci patyczków bambusowych oraz szyszki kadzidła wypalane w kadzielnicy. Wykonane według tradycyjnej receptury łączenia i tworzenia zapachów, kadzidełka przeniosą Cię w samo serce Indii.

Wynalazki do aromatyzowania wnętrz – dobre, czy złe?

naturalne kadzidła zapachoweWiele osób chcących rozpocząć swoją przygodę z aromatyzacją popełnia dwa błędy. Pierwszym z nich jest stosowanie zapachów, które nie pasują do charakteru wnętrza. Drugim błędem jest zły wybór przyprawy.

Mały dyfuzor lub świeczka sprawdzi się w małej łazience, ale nie wystarczy w salonie. Przenośny dyfuzor sprawdzi się dobrze do nawaniania przedpokoju, ale gdy trzeba jednocześnie wyczuć więcej pomieszczeń, przestanie działać.

Dlatego zaleca się wybór sprzętu zintegrowanego z systemem wentylacji.

Ta metoda pozwala na równomierne rozprowadzenie zapachu na większej przestrzeni. Co więcej, w każdym pomieszczeniu możesz rozpylać różne zapachy.

Czy kadzidła są w ogóle zdrowe? Fakty i mity na temat palenia kadzidełek

przyjemne aromaty Popularnym powiedzeniem jest trujące kadzidło. Oczywiście nie wzięło się to znikąd. Przez lata pojawiło się wiele teorii na temat niebezpieczeństw związanych z kadzidełkami.

Nadrzędnym celem tego badania było zbadanie kwestii „zapachów i zdrowia” oraz sprawdzenie, czy stosowanie tej formy aromaterapii jest bezpieczne.

Użytkownicy w krajach arabskich, Indiach, Chinach, Europie czy Stanach Zjednoczonych przypisują kadzidłom właściwości lecznicze – m.in. wspomagają układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, leczą nerwice i niwelują skutki stresu.

Czy palenie kadzidełek jest szkodliwe?

drzewo sandałoweWedług naukowców niektóre kadzidełka mogą być rzeczywiście szkodliwe – zwłaszcza, gdy pochodzą z niesprawdzonych źródeł – na przykład byłby to kadzidełko z bazaru.

Musicie jednak wiedzieć, że te eksperymenty nie były wykonywane na ludziach, ale na izolowanych komórkach płuc, które poddano długotrwałemu kadzidzeniu w średniej wielkości pomieszczeniu – około 3 godzin dziennie (z badań naukowców z American University) North Carolina, pod kierunkiem prof. Karin B Yeatts).

W rezultacie w komórkach wykryto reakcję zapalną, co doprowadziło do wielu pytań o to, czy kadzidełka są szkodliwe. Musimy jednak pamiętać, że kadzidełka są nierówne i wybieraj tylko naturalne, sprawdzone warianty, które nadają powietrzu wspaniały aromat.

Po co są kadzidełka?

kupić kadzidełkaKadzidło jest spalane, aby przyciągnąć określone energie i wykorzystać swoją osobistą moc, aby pomóc zaszczepić intencję, która ostatecznie prowadzi do określonych zmian.

Kadzidło stymuluje naszą rytualną świadomość, nasz stan umysłu. Kieruje energię we właściwym kierunku. Każde kadzidełko ma specyficzną wibrację. Są kadzidełka, które chronią, oczyszczają, modlą się o zdrowie, miłość lub przemianę.

Zapalając odpowiednie kadzidło możemy też przybrać formę wdzięczności lub coś zainicjować. Zawsze warto wybierać kadzidełka dobrej jakości i sprawdzonej firmy. Ważne jest, aby były nietoksyczne.

Kadzidło może występować w wielu formach. Na przykład kadzidełka, pyłki, szyszki i naturalne żywice, takie jak Mirra, Kopal i Biała Szałwia, Palo Santo, Agnihotra czy Sweet Grass. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi zapachami kadzidła, a następnie wybrania swojego ulubionego zapachu lub efektu kadzidła.

Jak działają kadzidełka?

kadzidełka zapachoweKiedy kadzidło jest zapalone, wydziela zapach. Cząstki unoszące się w powietrzu docierają do chemoreceptorów w nosie. Te z kolei przekazują informację o jej obecności do układu limbicznego, który odpowiada za kontrolowanie emocji.

Ciało reaguje różnie w zależności od rozpoznanego zapachu. Ajurweda od tysięcy lat wspiera stosowanie kadzideł w leczeniu dolegliwości psychicznych i fizycznych. Eksperci tej starożytnej medycyny doskonale wiedzą, jak używać kadzidełek, aby osiągnąć pożądane efekty zdrowotne.

Na przykład używają paczuli, aby wzmocnić układ nerwowy. Sosna i eukaliptus pomagają im w przeziębieniu, a patyczki goździków są stosowane w leczeniu zatruć pokarmowych.

kadzidełka zapachowe
Kadzidło zmniejsza również objawy astmy (eukaliptus), alergie (drzewo herbaciane), stany zapalne skóry (drzewo herbaciane), zapalenie dróg moczowych (kadzidło) i bóle głowy (mandarynka).

Wiedza na ten temat rozpowszechniła się także w kulturach zachodnich i od wielu lat jest przedmiotem zainteresowania naukowców. Dzięki temu mamy odpowiedzi na coraz więcej pytań o lecznicze działanie kadzidełek.

Jak zrobić naturalne kadzidła?

naturalnych składnikówNaturalne kadzidełka wykonane są z mieszanki ziół, roślin i przypraw. Ich wybór zależy głównie od tego, jaki zapach chcemy uzyskać i do czego chcemy je wykorzystać.

Sam aromat jest oczywiście również bardzo ważnym aspektem. Jeśli chcesz zrobić własne kadzidełka, najlepiej codziennie wybierać ulubione zioła i przyprawy.

Wybór składników zależy wyłącznie od Ciebie.

Oczywiście kluczowym czynnikiem jest aromat – niektóre zioła mają silny zapach na świeżo. Jednak kiedy je zapaliliśmy, okazało się, że nie pachną tak brzydko.

Z biegiem czasu wybierzesz swoje ulubione składniki i będziesz mieć mnóstwo zapachów. Wymienię tutaj niektóre z najczęściej kadzidełka zapachowe
używanych i dostępnych w Polsce składników: miętę, różę, dziewannę, bylicę, jałowiec, lubczyk, rozmaryn, krwawnik pospolity, tymianek, lawendę, melisę, waleriana, liliowiec, hyzop, cyprys i szałwię.

Mogą to być również płatki róż. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na pochodzenie składników. Jak w przypadku wszystkich składników, uważaj, aby ich nie rozpryskiwać.

Najlepiej nie zbierać roślin rosnących przy ruchliwych ulicach itp. Pamiętaj, że pochodzą z wiarygodnego źródła i są całkowicie naturalne.

Dodaj komentarz